12 Nisan 2013 Cuma

Sitelerinizin Doğru Kodlandığından Emin Olun

kodlama

Web sitelerimiz hepimiz için çok önemli araçlardır. Özellikle internet ortamında firmamızı ya da kurumumuzu tanıtmak için bu araçlardan daha iyisini bulamazsınız. Bu yüzden sitemize hak ettiği değeri vermemiz sizin adınıza faydalı bir davranış olur. Çünkü yapacağınız bir hata sitenizin başarısını etkiler ve dolayısıyla sizin de başarınız aynı oranda etkilenir. Doğru kodlamada bu alanda gerçekten de öne çıkan bir durum. Yanlış bir kodlama meydana gelirse siteniz doğru çalışmayabilir ve siz farkına bile varmadan ziyaretçilerinize zor anlar yaşatıyor olabilirler. Bunların üstesinden gelebilmek için detaylı bir araştırma yapmak ve hataları bir uzman yardımıyla çözme yoluna gitmek akıllıca bir davranış olacaktır.

Tüm bunlar aslında bizim sanal ortamdaki başarımızı da aynı oranda ölçeklendirecektir. Bunun asıl neden hataları ne kadar aza indirirsek, sitemizi daha temiz tutabilirsek, kesinlikle sitemize gelen ziyaretçiler daha memnun olur ve insanlar daha sonra web sitelerimizi yine ziyaret etme eğilimi içine girerler. Doğru bir kodlama yaptırabilmek ya da sizin bilginiz varsa kendiniz yapıyorsanız, buna çok büyük bir özen göstermeniz gerekmektedir. Sizin farkına bile girmeden yapacağınız bir hata başka bir kullanıcı için büyük bir sorun teşkil edebilir ve ilgili kişinin sizin sitenizi bir daha ziyaret etmesinin önüne geçebilirsiniz. Bu durumlara düşmemek için elinizden gelen en iyi çalışmayı yapmalısınız ya da karşınızdaki kişiye bu çalışmayı yaptırabilmek için ekstra bir motivasyon sağlamalısınız.

Dediklerimi yaparsanız siteniz kodlama anlamında çok iyi seviyelere gelecek ve yazılımsal hatalar sonucu çıkan sorunların da büyük bir olasılıkla önüne geçmiş olacaksınız.

Bir önceki yazımızda sitelerinizdeki yazı fontunu seçerken dikkatli olun adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder