4 Nisan 2013 Perşembe

Pinterest Büyümeye Devam Ediyor

pinterest

Pinterest bildiğiniz üzere resimleri paylaşabileceğiniz bir sosyal medya platformu. İnsanlar buradan kendi resimlerini paylaşabiliyorlar ve beğendikleri resimleri pin diyerek arkadaşlarıyla paylaşabiliyorlar. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen resimler için sosyal medya, Pinterest ile birlikte daha yeni boyutlara ulaşacak gibi gözüküyor. Her geçen gün kullanıcı sayısındaki inanılmaz artış oranlarıyla aynı Twitter gibi kısa sürede popüler olan site, ülkemizde de her geçen gün namını yayıyor.

Web sitelerinin de kendilerini tanıtmak için kullandığı araçlardan biri olan Pinterest, sitelerin SEO'suna yaptığı olumlu katkılar ile kullanım oranlarında ciddi artışlar yaşamaktadır. Eğer sizin de bir siteniz varsa gidip profilinizi oluşturmanızı şiddetle tavsiye ediyorum, çünkü buradan sitenizi çok fazla bir kalabalığa duyurabilir ve ekstra ziyaretçi çekebilirsiniz. Örnek bir profil incelemek istiyorsanız, Marka Web'in Pinterest hesabına bir göz atabilirsiniz. Profilden de gördüğünüz üzere ilgili site yayınladığı yazılara bir resim girişi yaparak ilgili sayfaya link vermiş. Bu da sitenin SEO gücüne artı bir puan kazandırıyor doğal olarak. Bunun gibi daha birçok farklı sitenin Pinterest hesabını inceleyerek, kendiniz siteniz için en iyi stratejiyi bulabilirsiniz.

Tabi, sırf iş amaçlı kullanacağınız gibi eğlence amaçlı da bu sistemden yararlanabilirsiniz. Özellikle resim meraklıları buradan daha önce hiç görmedikleri resimleri görebilir ya da özel olduğunu hissettiğiniz resimleri diğerlerinin yararlanması için paylaşabilirsiniz. Önemli olan +18 resimlerin paylaşılmaması ve bu konu hakkında biraz özen göstermedir.

Bir önceki yazımızda sitelerin anatomisini anlama adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder