13 Mart 2013 Çarşamba

Web Tasarım İçin Vaktinde Teslim

zaman

Bir tasarım için en önemli şeylerde biri de zamanında bitirilmesi ve müşteriye teslim edilmesidir. Bu konu birçok tasarımcının unuttuğu ve zamanında yerine getiremediği işler arasında ilk sırayı kesinlikle alır. Bu yüzden ne olursa olsun işlerin zamanın bitmesi için nelerin yapılması gerektiğine dair bir makale yazmak istedim sizlere. Burada dikkat çekmek istediğim nokta hiçbir bahane üretmeden işlerin düzenli bir şekilde ilerlemesini sağlamak için nelerin yapılması gerektiğidir.


Bir plan oluşturmak ve o plana uyup işleri ilerletmek başarının sırrıdır. Yani, zengin olmak için o aptal kişisel gelişim kitaplarını okumanıza gerek yoktur. Sizin yapmanız gereken sadece bir plan ve program oluşturmak ve işlerinizi disiplinli bir şekilde ilerletmektir. Eğer bunu yapmazsanız hem tasarımlarınızı zamanında yetiştiremezsiniz, hem de zengin olma hayallerinizi bir sonraki bahara erteleyebilirsiniz. Bugünkü yazımda bir program nasıl oluşturulur ve hangi faktörler dikkate alınmalıdır gibi sorulara cevap niyetinde bir yazı yazmak istedim.

Plan oluşturmak için önce bir işi almanız gerekmektedir. İşi aldıktan sonra işin büyüklüğüne göre bir plan oluşturabilir ve bu çerçevede hareket edebilirsiniz. Ancak bir program oluşturmak işin sadece bir başlangıcı. Bundan sonra sizin yapmanız gereken şey; bu programı disiplinli bir şekilde ilerletmektedir. Bunu yapmazsanız, önceki yaptıklarınızın bir anlamı yoktur, bunu aklınızda bulundurun.

Bir önceki yazımızda emek hırsızlarına dikkat edin adlı makalemizi okuyabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder