7 Mart 2013 Perşembe

Sitenizi Yenilemeyi Unutmayın


Aslında birçok kişi "bu adam ne diyor" diye kendi kendini sorguluyordur. Bu her ne kadar basit bir iş gibi gözükse de eğer siteyi aldığınız yer site gerekli hatırlatmaları yapmazsa sizin de aklınızda çıkabilir. Bu durumda sitenizi yenilemeyi unutabilir ve yaptığınız onca çalışma ve emek ufak bir unutkanlığın sonucunda bir anda ortadan yok olabilir. Bu yüzden sitenizi yenilemeyi unutmamanız için bu yazımda sizlere gerekli bilgileri vermeye çalışacağım.


Öncelikle sitenizi alırken birkaç noktaya dikkat etmelisiniz. Bu noktalar sizin de tahmin edeceğiniz üzere sitenizin bitiş tarihini daha da doğrusu Hosting ve Alan Adının kullanım süresinin sonunu unutmamak için yapılması gereken birkaç ipucu. Sizin yapmanız gereken bir liste olsaydı başında kesinlikle sitenin bitiş ve kullanım süresinin sonunu bir yere not etmek olacaktır. Yalnız sadece not etmekle kalmaz, onu hatırlayacağımız seviyede düzenlemeli ve aklımızın bir yerinde yer atmasını sağlamalıyız. Bu tarz basit şeyleri ciddi bir şekilde yaparsanız, sadece sitenizin bitiş süresini unutmamakla kalmaz aynı zamanda diğer işlerinizde de başarılı olursunuz.

Diğer önemli bir nokta ise; her ne kadar siz unutmamak için elinizden geleni yapsanız bile site servisini sağlayan firma da size bu önemli günü son günlere doğru hatırlatması gerekli. Bu bilgiyi vermeyen firmalar benim gözümde işini iyi yapamayan ve kalitesiz bir hizmet sunan firmalardır.

Bir önceki yazımızda web sitesi güvenliği için neler yapmalıyız ? adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder