19 Mart 2013 Salı

Site Satın Alma Kuralları

site satın alma

Siz de yeni müşteriler edinip şirketinizin vizyonunu bir adım ileri taşıma hedefi içindeyseniz, yapmanız gereken tek şey bir site satın almak ve bu siteye gerekli reklam ya da SEO çalışmalarını başarılı bir şekilde gerçekleştirmektir. Bu yüzden bu yönde düşünen kişiler için site satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar açıklayan bir yazı yazma ihtiyacı duydum. Bunun neticesinde ise bugünkü yazımızın konusu site satın alma kuralları başlığı ile sizlere dikkat etmeniz gereken noktaları gösteren ve bir rehber niteliği taşıyan bir makale oluşturdum.

Web siteleri artık kurumlar için olmazsa olmazlardan bir araç haline gelmeyi başardı. Neredeyse bakkallar bile bir site açıp müşterilerine bu zorlu rekabet şartları içinde online alışveriş yapma imkanı vermeye başladı. Gerçekten de son yıllarda özellikle ülkemizde çok yaygın bir pazar haline gelmeyi başardı. Sizin de aklınızda bir site açıp şirketinizi tüm dünyaya duyurmak var ise o zaman bu yazı tam size göredir. Lütfen sabırlı olun ve tüm yazıyı baştan sona okumaya büyük bir gayret gösterin.

Öncelikle bir site almak için ya bir ajansla anlaşmanız gerekmekte ya da bu işi freelance olarak üstlenen kişilerle çalışmak durumundasınız. Bu yüzden anlaşacağınız yerin ya da kişinin bu işteki geçmişine büyük bir önem vermenizi şiddetle öneririm. Referanslar ve belli başlı dökümanlar ile bu fikri kafanızda rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Bunun dışında ise fiyat ve kalite oranını en iyi şekilde ayarlamak yine sizlere düşmektedir.

Bir önceki yazımızda kendinize bir checklist oluşturun adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder