27 Mart 2013 Çarşamba

Kotalı İnternet Devri Bitiyor

kotalı internet

Kotalı internet kullanan insanlar hala var mı bilmiyorum ancak kısa bir süre içinde bu devir tamamen bitecek. Zaten, yeni teknolojilerle birlikte gelişen web sitelerinde artık kota çok rahat bir şekilde geçiliyor ve bu yüzden zaten çok mantıksız bir hareket olarak karşımıza çıkabiliyor. Burada, tabi parasal olarak zayıf olan ve internete girmeyi pek de alışkanlık haline getirmeyen kişilere bir şey demiyorum ancak günümüzdeki kota limitleri oldukça güldürücü. Bu yüzden de sizlerin de yakın bir zamanda sınırsız internete geçmesini şiddetle öneririm.

Bunlar tabi ki kotalı internetin çok basit sorunlarından biri ve bunlardan daha çok fazlasından rahatlıkla bahsedebiliriz. Ancak burada sizlere değinmek istediğim konu sizlere sadece olumsuz yanlarından bahsetmek yerine sorunun temelini görmenizi sağlamaktır. Bir kere kotalı internette hiçbir işinizi rahatlıkla gerçekleştiremezsiniz. Burada önemli olan nokta sadece iş yaşamınız için değil eğlenceniz de büyük bir sekteye uğrar. Örneğin; bir film izlerken ya da müzik dinlerken zor anlar yaşayabilirsiniz. Bu da sizin keyfinizi kaçırmak için yeter de artar. Zaten yakın bir zamanda bir web tasarımcı ya da internet ile ilgili bir meslek seçecekseniz, kesinlikle sınırsız bir internet paketi almanızın zamanı gelmiş demektir.

Tüm bunlar sizlerin sinirini bozacak çapta etkenlerdir. Yakın zamanda kotali internetin devrinin biteceğine göre yakın bir zamanda sınırsız internete geçmek sizin için daha mantıklı duruyor. Bir önceki yazımızda en yaratıcı web siteleri adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder