1 Mart 2013 Cuma

Kişisel Web Sitelerinde Nelerden Bahsetmeliyiz?

kişisel web sitesi

Son günlerde oldukça yaygınlaşan kişisel web sitelerinde insanlar kendi yaşamalarından ve yaptıklarından elde ettikleri tecrübeleri hakkında yazılar yazmaktadırlar. Siz de yakın bir gelecekte bu tarz bir site açmayı düşünüyorsanız, neler hakkında yazmanız gerektiğini önceden bilmeniz bir şart haline gelmiştir. Bu konular insanların ilgisini çekmeli ve sabit bir izleyici kitlesi oluşturmalısınız. Böylelikle oluşturduğunuz web sitesinden düzenli bir kar elde edebilir ve hatta direk bu iş üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

İnsanlar artık bir şekilde internet sektörüne yöneliyor ve buradan kazanacakları paraların hesaplarını yapıyorlar. Bu alan e-ticaret olduğu gibi yazımızın konusu olan kişisel web siteleri de olabiliyor. Bunların dışında yerel haber siteleri de popülerler arasında kendine yer bulabiliyor. Konumuz olan kişisel web sitesine dönecek olursak, burada dikkat etmeniz gereken birkaç farklı noktaya değinmek istiyorum. Bir kişisel web sitesi açarken öncelikle alacağınız isme dikkat etmeniz gerekiyor. İsminizin kısaltılmış bir halini de alabilirsiniz ya da herhangi bir nickiniz varsa onu da kullanabilirsiniz. Burada önemli kriter bu ismin insanların aklında rahatça kalabileceği bir şey olmasıdır.

Yukarıdaki sorunu da hallettiğimize göre diğer önemli hususa geliyoruz. Ne hakkında yazacağınızı büyük bir dikkatle seçmeli ve ilerleyen dönemlerde bu çizginizden vazgeçmeyeceğiniz bir şey olmasına önem vermeniz gerekiyor. Örneğin web tasarım konusunda uzmanlaşmışsanız, öğrendiklerinizi okuyucularınızla paylaşmak akıllıca bir seçim olacaktır.

Bir önceki yazımızda sitenizin yıllık bakımını yaptırın adlı makalemizi okuyabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder