15 Mart 2013 Cuma

Her Siteyi Kendi Sitenizmiş Gibi İlgilenin


Aslında Türk insanı genelde böyle bir davranış içinde olabiliyor. İnsanlar artık sadece paranın peşinde koşmaktan işleri nasıl daha iyi yaparım diye detaylı bir düşünce içinde olmayabiliyorlar. Tabi, bu durumda kalitesiz işlerle bizi karşılığını verebiliyor. Onun için bugünkü yazımda bir siteyi kendi sitenizmiş gibi yapmanın ne kadar önemli olduğuna dair bir yazı yazmak istedim. Böylelikle, işleri kaliteli çıkarmak için neler yapmalıyız diye sürekli bir düşünce içinde olabilir ve iş kalitesini en üst seviyelere çıkartabiliriz.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta şu ki; sizin içinize sinmeyen bir şeyi sırf üşendiğiniz için müşterinizin sitesinde olduğu gibi bırakma hatasıdır. Müşteriniz sadece web sitesi olsun yeter diye düşünebilir, ancak siz yine de işi daha da kaliteli yapmak için elinizden gelen en iyisini yapmak zorunda olduğunuzu unutmayın lütfen. Bu ilk başta bir angarya olarak düşünebilir ancak yaptığınız kaliteli sonuçlar sonucunda daha çok iş aldığınızın farkına varacaksınız.

Bu gerçekten de her iş için geçerli bir durumdur. Eğer siz kendinizi işinize verir ve kaliteli çalışmalar ortaya çıkartabilirseniz, yakın bir zamanda aldığınız işlerde gözle görülür derecede bir artış olur ve bu da sermayenizi aynı seviyede yukarılara çekme imkanı doğurur. Ancak bizim Türk insanı sadece günü kurtarmak için uğraştığı için iyi çalışmalara nadiren rastlar olduk. Bu da her sektörde bizim dünya standartlarının gerisinde bırakmaya bizi mahkum etti.

Bir önceki yazımızda web tasarım için vaktinde teslim adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder