19 Şubat 2013 Salı

Web Sitesi Alırken Hosting Seçiminin Önemi

hosting

Web siteleri hepimizin firmasını tanıtımını gerçekleştirmek için sahip olması gereken araçlardan biridir. Bu konuda tasarımında, işlevliğine kadar birçok noktada dikkat etmemiz gerekiyor. Dikkat etmemiz gereken diğer bir nokta ise, hosting'tir, yani barındırma.

Burada hosting seçerken neleri göz önünde almamız gerektiğine dair bilgiler vermeye çalışacağım. Bir hosting seçimi neye göre baz alınır? İleride başımın ağrımaması için ne yapmam lazım? gibi sorular sorup, cevaplarını da almamız gereklidir. Çok büyük kişilerin ziyaret edeceği ve yüksek boyutlarda dosyalar yükleyeceğimiz bir web sitesi kuracağımızı hayal edelim. O zaman bizim ihtiyaç duyduğumuz şey kapasitesi yüksek ve aylık bandwitch değerli makul bir hosting seçmemiz gerekir. Böylece hız problemlerinden muzdârip olmayız ve ileride olası bir host değişim sürecini de atlatmış oluruz. Burada, dedicated ve VPS adı verilen hosting türlerini seçmemiz bize büyük bir avantaj sağlar.

Eğer sadece tanıtım amaçlı, sitemize girecek kişinin az olması gibi durumlar söz konusu ise, o zaman daha makul fiyatlara sunucu bulabiliriz ve sitemizi orada barındırabiliriz. Böylece fiyat dengesini tutturmuş olur ve paramızı çöpe atmamış oluruz. Başlangıç düzeyleri  için oluşturulan Hosting paketleri tam bize göre olacaktır. Bunlar hem fiyat olarak uygundurlar, hem de size yetecek kadar güce sahiptirler.

Bir önceki yazımızda site satın alma rehberi adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder