13 Şubat 2013 Çarşamba

Web Sitesi Almanın Avantajları


Web Site Avantajları

Web sitelerinin sizin de bildiğiniz gibi kullanımı geçtiğimiz bir iki yılda daha da arttı. İnsanlar artık sosyal medyanın yanında kişisel web sitelerini de kullanma çabası içindeler. Kurumsal firmaların zaten yüzde 99’unun bir web sitesi var. Bu yazıda sizlere bir web sitesi sahibi olmanın avantajlarını anlatacağım.

Siz de bir site sahibi olmak istiyorsanız, kesinlikle doğru bir karar vermişsiniz demektir. Siteler bir insanın ya da bir kurumun tüm dünyaya sergilenen bir vitrin gibidir. İnsanlar internette bir şey aradıklarında sizi de bulurlar ve bu sizin ya da firmanızın tanınmışlık oranını arttırır. Sadece Türkiye’de değil tüm dünya sizi görür ve sizden haberdar olur. Böylelikle eğer bir ürün satıyorsanız, satışlarınızı arttırırsınız ya da herhangi bir hizmet. Ne olursa olsun bir web sitesi sahibi olmanın eksi yanı yok ama artı tarafları çok fazladır.

Bir site sahibi olmanın diğer bir avantajı ise bir kartvizit özelliği taşımasıdır. Sizin ya da kurumsal firmanız hakkından bilgileri sitenize koyabilirsiniz ve bu da herkes tarafından bilinir. Şirketinizin misyonu ve amacı, iletişim bölümünde adres bilgileri ve telefon numaraları yer alır. Bu da size ulaşmanın yollarını kolaylaştırır ve telefonunuz sürekli olarak çalar.

Yukarıda saydığım tüm özellikler web sitelerinin artısı yönündeki bilgilerdir. Bu gibi daha bir dolu artısı bulunmaktadır. Eğer bunları da yazarsak bu blogu tamamen bu yönde doldurmam gerekirdi. Bir web siteniz yok ise en kısa zamanda bir tane edinin.

Bir önceki yazımızda Web Sitesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı makalemizi okuyabilir ve bu konu hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder