21 Şubat 2013 Perşembe

Ücretsiz Bloglar Ne İşimize Yarar ?

ücretsiz blog

Web aleminde satılan onlarca paket varken, bir de ücretsiz bloglar karşımıza çıkıyor. Özellikle bu blogun da kaynağı olan blogger adlı ücretsiz blog sağlayıcısı ve bunun benzeri bir ton sağlayıcı daha internet ortamında rahatlıkla bulunuyor. Peki, bu servislerin bize ne gibi getirisi var, ya da bu servisleri hangi alanlarda kullanmalıyız gibi soruların cevabını yazımızda arayıp, bulmaya çalışacağız.

Bu tarz bloglar için ana sitemizi kullanırsak, sizin de tahmin edeceğiniz üzere çok büyük bir hata etmiş oluruz. Çünkü her ne kadar ücretsiz olsalar da profesyonel bir ağı kaldıracak teknik bir desteğe ya da bir alt yapıya sahip değiller. Bu yüzden bu tarz blogları genelde reklam amaçlı kullanırsak bizler için çok daha iyi olur. Bu tarz blogların özellikle benim şu an yazdığım blogun da servis sağlayıcısı olan blogger adlı firma bu işi gerçekten de alnının akıyla gerçekleştiren nadir firmalardan bir tanesi. Bunun da en büyük nedeni blogger'ın Google tarafından işletiliyor olması olarak gösterilebilir. Bundan dolayı SEO olayı başta olmak üzere daha birçok yönden bizlere olan katkısı kaçınılmaz bir gerçektir.

Ana sitemizi açtıktan sonra ekstra işler için kullanmamız gereken bu sistemi bizim sitemizin blog kategorisini oluşturması daha mantıklı gözüküyor. Bu tarz kullanımlarda bize olan katkısı daha fazla olacaktır. Mesela, kendi kategorilerimiz ile yazdığımız bir yazı içine ana sitemize link verirsek sitemiz Google'ın gözünde daha iyi gözükür, çünkü sosyal alanda bizlere link verildiği düşünülerek sitemiz yararlı olarak lanse edilir. Bu tarz işlemler için ücretsiz bloglar gerçekten de işimize yarayabilir.

Bir önceki yazımızda web sitesi alırken hosting seçiminin önemi adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder