27 Şubat 2013 Çarşamba

Sitenizin Yıllık Bakımını Yaptırın

web sitesi bakım

Bildiğiniz üzere bir site yaptırdıktan sonra tüm işleriniz bitmiyor, sitenize sürekli güncel yazılar eklemeli ve ziyaretçilerinizi arttırmak için çeşitli taktikler izlemek zorunda kalırsınız. Bu yazımda sitemizi belli aralıklarla yenilediğimiz kısa vadeli güncellemeleri değil, uzun vadede ve kanımca yılda bir kez yapılması gereken bir yıllık genel bakımdan bahsedeceğim.

Yıllık bakımdan kastım, sitenizin genel bir inceleme altına alınması ve teknolojilerle gelen yeniliklere ne kadar ayak uydurduğuna bakmak olarak değerlendireceğim. Örneğin, sitenizi yaptırdıktan sonra yeni bir gelişme olmuş olabilir ya da Google algoritmasında yine bir değişikliğe gitmiştir. Bu gibi yeniliklerden geri kalmamak için yılda bir kez yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu bakımları sürekli yapabilirsiniz, siteniz teknolojilerde geride kalmaz ve çağa her zaman ayak uydurabilir. Çağa ayak uyduran bir site de sürekli güncelliğini koruyabilir ve rakiplerinin sürekli bir adım önünde olur.

Bu bakımların tabi bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir, çünkü yenilikler o kadar yoğun gerçekleşir ki bunların hangilerinin yararlı olacağını, hangisinin önemsiz olduğu değerlendirmesi çok iyi bir şekilde yapılması gerekmektir. Benim size tavsiyem, sitenizi yaptırdığınız şirket ya da kişiden bu güncellemeleri takip etmesini ve yeri geldiğinde sitenize uygulamasını isteyin. Eğer ekstra bir ücret isterse, düşünmeden kabul edin, çünkü vereceğiniz paranın karşılığını fazlasıyla alacağınıza emin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda dünyada en çok ziyaret edilen web siteleri adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder