23 Şubat 2013 Cumartesi

Sitenizde Herkesin Anlayacağı Dilden Yazılar Yazın

makale

Bir web sitesi sahibi olduktan sonra yapmanız gereken ilk şeylerden bir tanesi de sitenize yeni ve özgün içerikler girmek olacaktır. Böylelikle arama motorlarının okuyabileceği sayfalarınız olur, hem de ziyaretçileriniz karşılarında bomboş bir site ile karşılaşmazlar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise, yazıların baştan savma yazılmaması, büyük bir titizlik ve sadelikle hazırlanmasıdır.


Yazılarınızı dikkat ederek ve emek vererek hazırlarsanız, ziyaretçiler tarafından okunduğunda akıcı bir yazı olduğu için daha çok beğenilir ve sitenizde geçirilen süre zarfı da aynı derecede artar. Hem akıcı bir yazı yazıp, hem de kurumunuzu en şekilde tanıtan bir yazı yazarsanız bu makalenin etkisi kuşkusuz iki katına çıkacaktır. Burada sizin dikkat etmeniz gereken nokta; bu yazıları kısa tutmamakla beraber anlaşılır sadelikte ve insanları sıkmayacak uzunlukta olmalıdır. Özellikle sade bir yazı sizin için daha faydalı olacaktır. Ne olursa olsun yazılarınıza gereksiz ayrıntılar koymayın ve herkesin anlayabileceği, başarılı bir reklam yazısı yazmaya çalışın.

Bu tarz ufak ayrıntılara dikkat ederseniz, sitenizde yakalayacağınız potansiyel başarıdan da en üst seviyede yararlanacağınızdan kuşku duymayın. Aslında işin sırrı zaten ufak ayrıntılara dikkat etmek ve bunlara karşı önlemler almaktır. Başarıya giden yol da böyle bir şeydir zaten. Bunların dışında yazılarınızda çok fazla sektörel kelimeler kullanmamaya çalışın. Bunun yerine herkes tarafından rahatlıkla anlayabilecekleri basit terim ve ifadeler kullanmak sizler için daha iyi olacaktır.

Bir önceki yazımızda ücretsiz bloglar ne işe yarar adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder