17 Şubat 2013 Pazar

Site Satın Alma Rehberi

referans

Artık günümüz teknolojileriyle beraber, internet kullanıcıların bir çoğu bir web sitesi sahibi olma amacı içine girmiş durumdalar. Bunu fark eden birçok firma ise bu talebi en iyi şekilde değerlendirerek kârlarını bir üst seviyeye taşıma isteği içindeler. Bu kadar çok seçeneğin olması bizim bir site sahibi olmadan önce iyi bir araştırmaya doğru itiyor.

Arama motorları üzerinden web siteleri ile ilgili bir terim aratırsanız, karşınıza bir ton firma çıkacak ve en iyi ve en uygun sitelerin kendilerinde olduğunu iddia edeceklerdir. Tabi, sizin de bildiğiniz üzere hepsi doğruyu söylemiyor, zaten bu imkansız bir durum olurdu. İşte, bu yazıda bir site alırken nelere dikkat etmeniz üzerine birkaç noktaya değineceğim. Umarım, sizlere bir yardımı dokunur.

Blogumda daha önce yazdığım makaleleri okursanız, en çok vurgu yaptığım noktalardan birinin referanslar olduğunu söylemişimdir. Bu yazıda bunu bir kademe ileri götürerek, referansların doğrulanmasını da sizlere tavsiye edeceğim. Bir firmanın daha önce yapmış olduğu projeleri görürken bunun gerçekten de ilgili firma tarafından yapıldığına emin olmalıyız. Bunun için de size gösterilen referansın en alt sayfasına bakın. Eğer burada sizin çalışma isteği içinde olduğunuz şirketin ya da kişinin reklamı varsa, bu gerçekten de ona ait olduğunu gösterir. Genelde çoğu firma ya da kişi buraya web tasarım yazısı altında kendi sitelerinin linkini verirler. Böylelikle referansları doğrulama işlemini halleder ve içiniz daha rahatlamış olur.

Bu ipucu sizi birçok dertten ya da dolandırılmadan kurtarabilecek bir durumdur. Bir önceki yazımızda İnternette Son Dönem Teknolojiler adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder