15 Şubat 2013 Cuma

İnternette Son Dönem Teknolojiler

İnternet

Her gün biraz daha bağımlı olduğumuz internet, her geçen gün yeni teknolojilerle birlikte kullanım açısından bizlere daha çok seçenek sunuyor. Durum böyle olunca, internete olan bağımlılığımız bir kademe daha artacak gibi gözüküyor.

Web sitelerinin de bu gelişmelerle birlikte daha hoş görünümlere ve daha kullanışlı ara yüzlere sahip olacağı gerçeğini de bir kenara atmamız gerekiyor. Özellikle internet bağlantıları artık günümüzde daha hızlı ve inanılmaz indirme derecelerine bağlı. En büyük etken olarak bunu gösterebiliriz. Ülkemizde bile fiber optik bağlantılarla tatmin edici internet hızlarına erişebiliyoruz. Avrupa ya da Amerika'da ise bağlantı hızları Türkiye'dekinden kat ve kat daha hızlı olduğunu düşünürsek, sanal ortamda istediğimiz her şeyi yapabileceğimizi rahatlıkla anlayabiliriz.

Daha önceleri bilgisayarımızda direk oynamaya kalktığımız oyunlar bile makinemizi rahatlıkla zorlayabiliyordu. Bu günlerde ise Bulut Teknolojisi sayesinde süper grafikli oyunları internet ortamında hiç kasılma olmadan büyük bir zevkle oynayabiliyoruz. Bunların yanında Sosyal Medya denen olguyla karşılaştığımızdan beri tüm özel yaşantımızı sanal ortamlara aktarabilme yeteneğini de kazanmış olduk. Yakın bir zamanda bunun gibi daha birçok yeniliklerle karşılaşacağımız düşünülürse özellikle yeni nesil hayatının büyük bir bölümünü sanal olarak yaşayacağını şimdiden söyleyebilirim. İnternette son dönem teknolojiler geliştikçe internete daha çok bağımlı hale geliyoruz.

Evet, bu yazımında sonuna geldik. Bir önceki yazımızda Web Sitesi Almanın Avantajları adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder