25 Şubat 2013 Pazartesi

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen Web Siteleri

en çok ziyaret edilen siteler

Artık yeni nesil milyarderlerin büyük bir çoğunluğu internet sektöründe çıkıyor. Üstelik, çok genç yaşta eğer yeterli beceriye ve hırsa sahipseniz, milyarder olma şansının en yüksek olduğu sektörlerden biri. Aslında, dünyada en fazla ziyaret edilen siteleri gördükten bu bunları hitleri hakkında belli bir bilgiye sahip olduktan sonra ne denli paraların döndüğünü daha iyi idrak edebiliyoruz. İşte, karşınızda dünyanın en fazla ziyaret edilen siteleri.

Listenin başında yer alan ismi muhakkak siz de kullanıyorsunuz ve çok şaşırmayacağınız bir isim: Google. İki tane genç kişinin kurduğu bu harika arama motoru dünyanın en büyük şirketleri arasındaki yerini koruyor ve günde 1 milyardan fazla tekil hitiyle gerçekten de dudak uçuklatıyor. Düşünün ülkemizde ya da diğer ülkelerde 100 bin tekil hit almak için her şeyi verebiliriz ama adamların aldığı hitiyle karşılaştırdığımızda çok komik bir rakam kalıyor.

İkinci sırada ise sosyal medya sektörünün canlanmasına en büyük katkıyı yapan site geliyor. Kurucusunu en genç yaşta milyarder yapma başarısını gösteren bu sitenin adı ise Facebook. Günlük olarak aldığı 600-700 milyon tekil hit ile birlikte listenin ikinci sırasında yer alıyor. Günümüzde yaşanan Facebook çılgınlığını düşününce bu rakamların gayet normal olduğunu anlayabiliyoruz.

Üçüncü sırada yer alan site ise zaman zaman ülkemizde tartışma konularına malzeme olan ve hepimizin video ihtiyaçlarını karşılayan bir site. Google tarafından satın alındıktan sonra populeritesi bir kademe daha artan bu sitenin adı ise Youtube. Aynı Facebook'ta olduğu gibi günlük 600-700 milyon tekil ziyaretçisi bulunuyor ve her geçen gün bu rakam daha da fazla artıyor.

Bir önceki yazımızda sitenizde herkesin anlayabileceği dilden yazılar yazın adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder